Ian White

Ian White
Ian White
Ian White

Tvůrcem Australských květových esencí, Australian Bush Flower Essences, je Ian White. Vyrostl v australské buši, v Terry Hills, nedaleko Sydney. Už jako malého chlapce ho babička, odbornice v užití australských bylin, brávala s sebou do buše, stejně jako to předtím s ní dělávala její matka.  Vedla ho k hlubokému porozumění léčivým rostlinám a jejich květům. Ian se tak naučil obrovskému respektu k přírodě.

Navázal na rodinnou tradici a stal se výzkumníkem, průkopníkem a také praktikantem esencí vzácných léčebných kvalit původních australských rostlin. Je již pátou generací bylinkářů. 

Ian studoval psychologii a naturopatii na univerzitě v Novém Walesu. Tam se seznámil s konceptem květových esencí. Byl nadšen tímto jednoduchým a účinným způsobem léčení, který mu připomněl učení jeho babičky. Přes 25 let pracoval jako homeopat a léčitel. Při jedné meditaci obdržel zprávu, že má začít připravovat esence z květů rostoucích v australské buši. Následoval vyšší vedení a od roku 1957 cestoval napříč Austrálií a vyráběl z místních divokých květů rostlin mateřské tinktury a z nich pak esence. Jejich účinky ověroval ve své již zaběhlé praxi.

V roce 1986 Australské květové esence představil světu. Esence se nyní používájí ve více než 60 zemích k léčení fyzických a psychických potíží. Zabývají se velmi do hloubky spiritualitou.

Ian White je autorem pěti knih - Australian Bush Flower Essences, Bush Flower Healing, Happy Healthy Kids, Animal Healing with Bush Flower Essences a ABFE reference guide.

Každý rok pořádá semináře  po celém světě. V Praze učil již dvakrát a můžeme se těšit na jeho další navštěvy..