Rodičovství a péče o dítě - NOVÉ ESENCE

21.10.2021

Dostávali jsme čím dál více proseb od rodičů malých dětí o kombinace australských esencí, které by byly zaměřeny na vývojové fáze dítěte. Zároveň také prosby o kombinaci, která by byla určena jako fyzická i emoční podpora maminkám. Rozhodli jsme se tedy vytvořit malou řadu šesti kombinací pro rodiče a děti. Podobně jako naše stálá řada, tyto esence jsou předem nakombinované a zabalené v 30ml lahvičkách. Jen mají o něco hravější etiketu! :) Nové kombinace jsou:

  • Bossy Boots - Malý Šef
  • Dream Time - Klidný spánek
  • Fusspot - Malý umíněnec
  • Mumma Mojo - Maminka
  • Sibling Harmony - Sourozenci
  • Toddler Tamer - Malý čertík 

Níže je uveden stručný popis jejich vlastností a také esence použité v každé kombinaci. 

Výborná kombinace pro děti, které jsou panovačné a rády rozkazují. Obsahuje esence, které dětem napomůžou se otevřít novým zkušenostem a novým způsobům “jak věci dělat”. Kombinace také zahrunuje esence pro rozpuštění různorodých posedlostí či perfecionismu u dětí, které nejsou spokojené, dokud vše není přesně podle jejich představ. Klíčovou esencí je zde Gymea Lily, jež je pro děti s velkou dominantní osobností a touhou všechno “ošéfovat”. Další esence v kombinaci se zaměřují na tvrdohlavost a na to, aby se potomek méně soustředil sám na sebe a více si uvědomoval potřeby ostatních. Nakonec také Rough Blubell pro případ, že by v chování dítěte byla snaha o manipulaci či zlomyslnost. Tuto esenci ladil Ian White několik let, když jeho dcera Grace byla ještě malinká a s jistotou může potvrdit, že spolehlivě funguje!

Zklidnit děti před tím, než je čas jít spát, je často pro rodiče výzvou. Tato esence může být velmi nápomocná, jelikož pracuje na více úrovních. Základní esencí v kombinaci je Black-Eyed Susan, která pomůže těm, jež jsou stále v pohybu, se zklidnit a více uvolnit. Je především pro děti, které jsou velmi zvědavé, mají o všechno zájem a večer si nechtějí jít lehnout, aby “o něco nepřišly”. Kombinace obsahuje také Fringet Violet a Angelsword pro ochranu citlivých dětí, jež občas reagují na negativní energie v jejich okolí. Současné děti jsou díky dvojce v datu narození mnohem citlivější, než generace před nimi. Bottlebrush pak před spaním přináší klid, schopnost vše pustit a poddat se říši snění.

Tato kombinace promění malého umíněnce zabývajícího se malichernostmi v dítě přizpůsobivé a otevřené změnám i novým způsobům dělání věcí. Dítě, které dříve mohlo mít pedantské sklony se více uvolní a otevře nápadům ostatních. Díky kombinaci se sníží počet spontáních rozčilení dítěte, když věci nejsou přesně podle jeho představ. Výborná je také pro děti, které se rozhodnou, že se jim něco nelíbí nebo jim něco nechutná ještě před tím, než to vyzkouší. Přidána byla i esence Isopogon pro zmírnění tvrtdohlavosti. Výsledkem užívání této kombinace je větší vnitřní klid a uvolněnost dítěte.

Tuto kombinaci jsme vyrobili pro maminky, aby jejich mateřství bylo lehčí a radostnější. Dodá každé mamince více úlevy, odolnosti, klidu a regenerace. Kombinace posiluje napojení mezi matkou a dítětem (popř. dětmi), podporuje matčinu intuici a zároveň zmírňuje pocity “zatížení zodpovědností” a celkového přetížení. Kombinace Maminka také podpoří při uvědomování si vlastních pocitů a potřeb a jejich následném plnění.

Esence v kombinaci Sourozenci jsou namíchané tak, aby co nejvíce podpořily vzájemnou lásku mezi sourozenci. Hlavním cílem při tvorbě esence bylo podpořit soucit, schopnost odpouštět a také si uvědomovat potřeby ostatních lidí. Zároveň také rozpuštění nejistot a malé sebedůvěry, rozhořčení, zlomyslnosti a žárlivosti. Tuto kombinaci doporučuji předevší před i po narození nového sourozence do rodiny, obzvláště pro prvorozené dítě.

Krásná kombinace esencí pro zklidnění a umírnění rozpustilého dítěte. Pokud dítě dostane hysterický záchvat, doporučuje se dávka této esence i rodičům, kteří dítěti pomáhají emocemi projít. Kombinace je výborná ve chvíli, kdy si všimneme, že se k takové epizodě schyluje. Esence jsou cílené nejen na zklidnění, ale také na rebelii, frustraci, tvrdohlavost a jakýkoliv sklon k manipulaci. Naštěstí tato kombinace funguje opravdu rychle.

NADCHÁZEJÍCÍ TERMÍNY SEMINÁŘŮ - AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

Certifikovaný seminář Australské květové esence úroveň I. - ON LINE
KDY: 4.-5.listopad 2021
KDE: ZOOM - ON line
CENA: 3800,- Kč
S čím se seznámíte:

● Historie a filozofie květových esencí
● Výběr květových esencí a diagnostika zákazníků
● Výroba a příprava květových esencí
● Emoce, vliv na naše zdraví, odstranění emočních vzorců
● Čakry, odpovídající esence jednotlivým čakrám
● Čtyři základní osobnostní typy, použití vhodných esencí
● Meditace s květy, intuitivní umělecká tvorba v přírodě
● Zvýšení sebeúcty a sebevědomí pomocí květových esencí
 

WISDOM WITHIN - Moudrost přichází zevnitř - "Sebepoznání a prohloubení sebelásky" - seminář I.
KDY:  26. říjen 2021 (jedno volné místo) 9.00 hod - 16.30 hod
KDE: Dubová 558, Jirny - Praha východ
CENA: 4 400,-

Jak se propojit s moudrostí v každém z nás? Jak prohloubit sebepoznání? Jak přijmout sebe i okolí?Jednodenní prožitkový seminář, který jsem připravila na základě dlouholetých poznání, prožitků, uvědomění a studií v oblastech přírodní naturopatie (Australských květových esencí, aromaterapie), práce s energií (Theta Healing www.thetadivine.cz, NLP a Sensual Enlightment akademie).


Termíny seminářu Thetahealing naleznete zde

 
LEKTORKA SEMINÁŘŮ - Martina Smíšková
 

PŘEJEME HEZKÝ PODZIM 
MARTINA SMÍŠKOVÁ A KATEŘINA VOJÁČKOVÁ