Den Matek

4.5.2021

OSLAVTE DEN MATEK S AUSTRALSKÝMI ESENCEMI

Veděli jste, že Den Matek se slaví ve více než 30ti zemích světa? V Česku a dalších mnoha zemích jeho datum připadá na druhou květnovou neděli. Tento den je oslavou nejen všech maminek v rodině, ale také mateřství jako takového a významu matek pro naši společnost.

Svátek byl prvně uznán v USA v roce 1907 díky několikaleté lobby mírové aktivistky Anny Jarvis, jež byla založena na tzv. Proklamaci Dne Matek z roku 1870. Tato proklamace žen na konci 19. století reagovala na ztrátu mužů během americké občanské války a francouzsko-pruského konfliktu a volala po spojení matek všech národností pro obnovení míru ve světě. Jarvis se zasazovala o svátek věnovaný matkám, protože věřila, že “matka je člověk, který pro nás udělal mnohem více, než kdokoliv jiný”. A nejen to, pouto mezi matkou a dítětem, je jedno z nejsilnějších pout vůbec.

Pokud přemýšlíte nad dárkem ke Dni Matek nejen pro svoji maminku, ale i pro další důležitou ženu ve vašem životě, rádi vám doporučíme esenci, krém nebo přívěsek. 

Po dokončení střední školy jsem se rozhodl vydělat si peníze, abych mohl později cestovat kolem světa. Vzal jsem práci jako průvodčí a prodejce lístků v autobuse. Často jsem pracoval s různými řidiči a tak jsem jich za několik měsíců poznal opravdu mnoho. Mým oblíbeným se stal Neměc, který byl za boje proti Rusům chycen jako rukojmí, a následujících deset let po válce strávil v gulagu. Během práce mi vyprávěl jak fascinující historky, které mě vždy bavily, tak i velmi zajímavé filozofické vhledy. Jednoho dne mi dojatě říká: ”Iane,  měl jsem to neštěstí být na bitevním poli svědkem smrti mnoha mužů mnoha různých národností. Tito muži v obrosvské bolesti vždy reagovali stejně. Volali svoji matku.” Jeho příběh pro mne popisuje velikou sílu spojení mezi matkou a jejím dítětem. Nutno připomenout, že náš vztah s matkou je pro nás v prvních třech letech života ten nejdůležitější a i v následujících letech pro nás zůstává velmi zásadní. 

Posledních 40 let doporučuji svým klientům práci s odpuštěním. Zpravdila tím prvním či druhým člověkem, který pro ně vystoupí se silným emočním nábojem je jejich matka (ne partner, děti, či šéf).  příběh ze života Iana Whita, objevitele ABFE.

Bottlebrush je esencí, kterou používáme pro posilnění vztahu mezi dítětem a jeho matkou. Pokud dítě není přiloženo k prsu prvních 6 hodin po porodu, může trvat roky, ne-li dekády, než se toto propojení obnoví a získá stejné síly, jakou by mohlo mít, kdyby k přerušení kontaktu nedošlo. Bottlebrush nejenom zesilňuje ono propojení ze strany matky, ale také ze strany dítěte. Funguje i ve chvílích, kdy dítě je již dospělým, či jeho matka již nežije. 

 Prokázalo se, že ženy, které nemají dobrý vztah se svojí matkou, mohou mít problémy otěhotnět. Pro těhotnou ženu, či ženu těsně po porodu bývá matka velkou oporou. To je důvodem proč ženám, které mají problémy s otěhotněním, či se jen k početí připravují, často předepisuji tuto esenci. Zahrnul jsem ji i do kombinace esencí Žena, jež je velmi vhodná k užívání při přípavě na počení a v celém prvním trimestru. 

Bottlebrush je rozhodně květinou, která se spojuje se Dnem Matek. Jedna praktikantka australských květových esencí Judith Harding pracuje v aboridžinských komunitách v regionu Blue Mountains and Lithgow. Vyprávěla , že dříve, když cheap nfl jerseys from china v komunitě probíhal pohřeb, přinášela obyvatelům květiny. Nyní však nosí jen esence! Věří tomu, že mají pro obdarované mnohem větší přínos. To je něco, co bychom mohli zvážit i pro nadcházející Den Matek.

 Vraťme se však zpátky k práci s odpuštěním. Při této praktice vždy svým klientům přdepisuji k užívání esenci Dagger Hakea. Doporučuji ji začít brát týden před procesem odpuštění a pokračovat ještě týden poté, co práci dokončili. Kombinace esencí Vztahy Dagger Hakeu obsahuje a rozhodně je kombinací, kterou bych všem maminkám doporučil. Role matky totiž může být pro ženu tak pohlcující, že to ovlivní všechny její vztahy, včetně vztahu s partnerem. Kombinace Vztahy pomůže rozpustit uložené pocity vzteku, které se během let mohly nastřádat. Nevyřešené a uložené emoce mohou vztah zásadně poškodit. Tato kombinace je také velmi vhodná, pokud intimní vztah prochází krizí. Obsahuje esenci Red Suva Frangipani, které napomáhá projít těžkými chvílemi života. A pak je zde také Bush Gardenia (podobně jako v kombinaci Sexualita), která přináší novou energii na úrovni fyzické intimity ve chvílích, kdy náš intimní život vázne.

Statisticky se jedna ze čtyř žen ve svém životě nestane matkou. Pro některé je to volbou, se kterou jsou v souladu, pro ty další se to však stane zdrojem obrosvského smutku. Některé z mých klientek se mi svěřily, že se necítí být plnohodně ženou, když nebyly schopny počít dítě. Zde přichází v úvahu esence Stuart Desert Pea, jež je jedna z nejhlouběji účinkujících esencí. Pomůže ženě uvolnit pocity smutku a truchlení. Zároveň je vhodné užívat i kombinaci esencí Žena, která bude léčit jak karmické, tak emoční důvody nepolodnosti. Toto téma hlouběji rozebírám jak v semináři level 1, tak i v semináři zaměřeném na pohodu ženy. 
           
V posledním roce jsme nově vydali kombinaci Carers. Je velmi vhohná pro maminky, protože jim dodá více odolnosti, klidu, regenrace a zároveň zlehčí pocity zahlcení. V neposlední řade podpoří maminku v naplňování svých vlastních potřeb, nejen potřeb své rodiny. 

        
Speciální cena 200,- Kč kombinace esencí s expirací 5/21 do vyprodání zásob - kombinace Solaris, kombinace Meditace (při objednávce přes e-shop, uveďte do poznámky - Expirace, cena bude upravena). Účinky těchto esencí jsou minimálně další dva roky. Ian White, objevitel Australských květových esencí, při slunovratu aktivuje všechny produkty přes mateřské tinkury, aby si udržely vysoké vibrace.

V posledních týdnech se na nás hrnou dotazy ohledně očkování proti Covid 19. Jaké esence jsou nejvhodnější? Minimálně 5 dní před očkováním se užívá esence Emergency - První pomoc na celkové posílení organismu. Hned po očkování se aplikuje esence Purifying - Očista po dobu jednoho měsíce
7 kapek ráno a večer pod jazyk. Jedna lahvička stačí na měsíční užívání. Tato kombinace odvádí chemické koktejly z těla.

NADCHÁZEJÍCÍ TERMÍNY SEMINÁŘŮ - AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

Děti a Australské květové esence - Praha východ
KDY: 3.června 2021
KDE: Dubová 558, Jirny, Praha východ
CENA: 2 500,- Kč

Certifikovaný seminář Australské květové esence úroveň II. Jirny - Praha východ
KDY: 24. - 25. červen 2021
KDE: Life Direction, Dubová 558, Jirny, 25090 - Praha - východ
CENA: 3800,- Kč

Certifikovaný seminář Australské květové esence úroveň I. - Praha východ Jirny
KDY: 10.-11. září 2021
KDE: Dubová 558, Jirny - Praha východ
CENA: 3 800,-Kč

Červnové semináře Iana Whita byly posunuty na rok 2022 z důvodů Covid
restrikcí.

Termíny seminářu Thetahealing naleznete zde

 

LEKTORKA SEMINÁŘŮ - Martina Smíšková


PŘEJEME KRÁSNÉ JARO 
MARTINA SMÍŠKOVÁ A KATEŘINA VOJÁČKOVÁ