Nová Esence 'Muži'

25.1.2021

NEWSLETTER LIFE DIRECTION

AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

S velkou radostí vám přinášíme novou kombinaci esencí, která je tvořena speciálně pro muže. Před několika měsíci byly poprvé po 25ti letech do řady kombinací přidány dva nové produkty, esence ‘Podpora’ a esence ‘Pečovatelé’. Další novinkou je nyní esence ‘Muži’!

Na konci jednoho semináře se Ian White zeptal všech zúčastněných, jaké esence by vybrali do mužské kombinace, pokud by byli omezeni pouze na osm různých květin. Tři květové esence se vyskytli na seznamu snad každého zúčastněného a byly to přesně ty, jež Ian zvolil jako základ připravované kombinace. První z nich je esence Black-eyed Susan, která byla zvolena pro uvolnění stresu, nutnosti podání výkonu a pro více trpělivosti místo snadného podráždění. Další vybranou esencí je Flannel Flower pro její schopnost uvolnit bloky v oblasti emoční i fyzické intimity. Flannel Flower také podporuje chuť do fyzické aktivity a schopnost komunikovat své pocity s ostatními. Třetí, jedna z nejdůležitějších je esence Red Helmet Orchid. Tato esence je pro muže zásadní především proto, že pracuje na vztahu jak s jeho otcem, tak i na vztahu s jeho dětmi, pokud on sám otcem je.

Ian White se pokaždé na kurzu prvního stupně, kde se Red Helmet Orchid rozebírá,  účastníků ptá, zda měli opravdu dobrý vztah se svým otcem. Následuje pak s otázkou, kolik lidí má pocit, že jejich vztah s otcem nebyl tak dobrý, jak by si sami představovali. “Bohužel, ani v jedné z těch 40ti zemí, kde semináře vyučuje, neměla většina účastníků harmonický vztah s otcem. Tolik dětí po celém světě vyrostli v podmínkách, kdy jejich otec nebyl buď fyzicky, nebo emocionálně přítomný. V důsledku toho se pak chlapci připojí k různým rebelujícím skupinám, nechtějí, či nedokáží, respektovat autority (učitele, policii, nadřízené); popřípadě jim prostě chybí příklad toho, jak se jako muž chovat k ženám”, říká Ian. Na dcery absence otce někdy dopadá v podobě zkráceného akademického života, což má nakonec ekonomické dopady na danou ženu, popřípadě se tato absence zrcadlí ve velmi brzkém otěhotnění, či nízkém sebevědomí. 35 let dlouhá sociální studie empatie prokázala, že přítomnost milujícího a pečujícího otce je kritická pro plnohodnotné vyvinutí jeho potomků.

Mnoho studií také prokázalo, že muži v sobě drží smutek mnohem déle, než ženy. Z toho důvodu je další esencí kombinace Stuart Desert Pea. Je to jedna z esencí, které dokáží léčit opravdu hluboké emocionální vrstvy. Smutek a vztek jsou emoce, které, pokud je ponecháme nevyřešené, způsobují mnoho fyzických problémů (rakovina, artritida atp.).

Další důležitou esencí v této kombinaci je pak Little Flannel Flower, jež přináší hravost a více zábavy do života. Muži jsou často velmi opatrní ve vyjadřování hravých emocí a Little Flannel Flower tuto přehnanou sebekontrolu krásně uvolňuje, stejně tak, jako podporuje humor a legraci.

Pro otevření srdce a procítění vlastních esencí je v kombinaci esence Bluebell. Odrůda, která je použita pro tuto esenci roste v centru Austrálie. Je však zajímavé, že Canberra, hlavní město a sídlo australské vlády, má v emblému taktéž Bluebell, jen odlišnou odrůdu.

Na semináři prvního stupně se učí dávný metafyzický systém s názvem Elementy Člověka, ve kterém se můžete klasifikovat do jednoho z elementů. Z jeho poznatků, je vždy nejvíce mužů v elementu Vzduchu. Pokud je člověk tohoto elementu v nerovnováze, je velmi kritický a snadno vynáší soudy nad ostatními. Z tohoto důvodu je další esencí kombinace Yellow Crowslip Orchid.

Poslední z esencí v kombinaci je pak esence Boab, která pracuje velmi hluboko. Byla vybrána, aby negativní mužské stereotypy mohly být rozpuštěny a uvolněny z podvědomí muže. Boab pracuje na rodiných vzorcích předávaných z generace na generace. A zároveň čistí i všechna na tyto vzorce napojená přesvědčení.

V procesu tvorby jakékoliv z našich kombinací, každá jednotlivá esence je vybrána z velice dobrých důvodů. Konečný výběr pro esenci ‘Muži’ vyšel jak z velmi dlouhých studií. Rádi bychom zmínili další esence, které byly zvažovány pro výrobu kombinace ‘Muži’, ale nebyly nakonec do této kombinace přidány. Každopádně můžou být i dalším výběrem po doužívání kombinace ‘Muži’.

•   Bush Iris: pro uznání i jiných dimenzí než té fyzické

•   Five Corners: pro podporu sebelásky

•   Gymea Lily: pro uvolnění a otevření srdce těch, kteří touží po moci a statusu

•   Illwarra Flame Tree: pro odbourání strachu ze zodpovědnosti

•   Mountain Devil: léčení agresivního a násilnického chování

•   Paw Paw: při pocitech přetížení a zmatení

•   Wisteria: rozvolnění “macho” muže, aby se dostal více do kontaktu s jeho jemnou ženskou stránkou

Po tolika letech prodeje esence ‘Žena’ jsme opravdu potěšeni, že můžeme nabídnou esenci i pro opačnou polaritu. Doufáme, že nová esence vám bude přínosem, stejně tak jako vaším příbuzným, přátelům, či mužským pacientům, pokud jste aktivním praktikantem.

AKTUALIZOVANÉ TERMÍNY SEMINÁŘŮ - AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE

Děti a Australské květové esence - Praha východ

KDY: 26.únor 2021 (pátek)
KDE: Dubová 558, Jirny, Praha východ
CENA: 2 500,- Kč

Certifikovaný seminář Australské květové esence úroveň I. - Jirny - Praha východ
KDY: 26.-27. březen 2021
KDE: Dubová 558, Jirny, Praha-východ
CENA: 3 800,-Kč

Certifikovaný seminář Australské květové esence úroveň II. Jirny - Praha východ
KDY: 22. - 23. duben 2021
KDE: Life Direction, Dubová 558, Jirny, 25090 - Praha - východ
CENA: 3800,- Kč

LEKTORKA SEMINÁŘŮ - Martina Smíšková
 

S LÁSKOU,
MARTINA SMÍŠKOVÁ A KATEŘINA VOJÁČKOVÁ